A holdkompból fülsiketítő vijjogás hallatszik
.
– Rongyi, mi történt?
– Ez a vészriasztó! Ez jelzi, amikor valami nagy baj van.
– És most az van?
– Szerencsére nem, csak véletlenül bekapcsolódott. De úgy látszik, pechünkre beragadt, és nem lehet leállítani.
– Meddig fog visítani?
– Amíg le nem merül a holdkomp aksija.
Fél óra múlva a hang elhallgat, mire Marci megkönnyebbülve felsóhajt.
– Na, végre!