– Rongyi, azt ígérted, hogy elmagyarázod, miért fordul a Hold mindig ugyanazzal az oldalával a Föld felé?
– Mert a Föld vonzása, más néven gravitációja nem engedi elfordulni.
– Ezt nem értem.
– Emlékszel, amikor Apa a kertben megfogta minkét kezedet, és forogni kezdett veled körbe-körbe? A lábad felemelkedett, és úgy pörögtél, hogy mindig Apa felé nézett az arcod. Na, kábé ugyanez történik a Holddal is!... Csak kezek nélkül.