Marciék lihegve húzzák
az evezőket. Nyunyó nógatja őket.
– Gyorsabban, így sose jutunk át a túlpartra.
– Messze... van... még?
– Igen!
– Húúú... az... baj.
– Ne beszélj, inkább evezz!
Rongyi a túlpartot kémleli, és közbeszól.
– Nyunyó, szerintem nem közeledünk a másik parthoz. Mi lehet a baj?
– Ettől féltem! Elragadta a csónakot egy áramlat! Kapaszkodjatok, ez rázós lesz!