Marciék egy érdekes folyosón sétálgatnak.
– Nézd, Rongyi! A fal franciakártya-lapokból van összerakva. Itt egy treff, ott egy „kőr”...
– Az nem kör, hanem egy piros szív!
– Mégis „kőr” a neve.
– Hmmm, érdekes... De azokon a kártyákon, amivel zsíroztatok, más jelek voltak.
– Igen, mert azt magyar kártyával játszottuk.
– Hű, ez nagyon bonyolult!... Na, mindegy... Nézd, útjelző táblák! Merre induljunk?