– Szaladjunk el! Arra elég sűrű az erdő... vagyis a fű,... hogy elrejtsen.
Terka nekilódul, de hamarosan csalódottan rájön, hogy csigaként ez nem is olyan egyszerű.
– A csudába, nehéz lehet csigának lenni!
Nyunyó lihegve feladja.
– Terka, ez nem fog menni! Úgy rohanok, hogy csak na, erre haladtam fél centit!
– Akkor mindenki vissza a házába, lányok!
Terka is visszahúzódik, közben valami megböki a puha csigahasát. Egy kis aranysípocska, ami a ház oldalában lapul! Odakintről eközben röhögés harsan.
– Azt hiszitek, a házatok biztonságosabb, csigucik?