Terkáék remegve meglapulnak. Pár pillanatig csönd van, majd valaki dúdolni kezd.

Csiga-biga gyere ki,
Ég a házad ide ki.
Kapsz tejet vajjal,
Holnapra is marad.
Ha nem jössz ki, megbánod,
Nem leszek a barátod!


Terka úgy dönt, hogy előbújik.
– Nyunyó, Liza, szerintem kijöhetünk! Mondjuk, tejet valószínűleg nem kapunk, pláne nem vajjal, de hátha barátunk lesz ez az óriás.
Lassan mindhárman előmerészkednek a csigaházakból, és ijedten látják, hogy egy szemüveges, szeplős kamaszfiú tenyerében vannak, aki kíváncsian bámul rájuk.


Pixabay Illustration Forrás: Pixabay