Terka és Nyunyó sikeresen kimenti az összes gumibocsot. A gumimentők kórházba viszik a sérülteket, de szerencsére semmi komoly, csak néhány olvadásfolt a lábacskákon.
Hirtelen szirénázóspeaker gumi-rendőrautó fékez Terkáék mellett, egyenruhás gumimacik kászálódnak ki belőle. Minden szem – gomb és gumi egyaránt – az érkezőkre szegeződik.
– Gumicsoda őrmester vagyok...
– Gu...micsoda???
– Pontosan. Ez pedig itt a társam, Gumici rendőrsegéd. Nagy pácban vannak, tudják?
Nyunyó méltatlankodik.
– De miért?
– Rongálás vétsége miatt. Irány a csokibörtön.
– Mi itt életeket mentünk, és... várjon csak! Hogy mondta? Csokibörtön?


Pixabay Illustration Forrás: Pixabay