Marci magabiztosan kezd ötlete elmagyarázásába.
– Amikor nyáron nagyon meleg volt, apukám elment az áruházba, és hozott a szobámba egy ventilátort.
Az egyik manó felsipít.
– Az meg mi a szösz?
– Egy szerkezet, aminek lapátjai vannak, és nagyon gyorsan tud forog. Forgás közben a lapátok a levegőt feléd fújják, ami lehűt téged. Mi lenne, ha készítenénk egy hatalmas ventilátort, amit ráirányítanánk a Földre, hogy lehűtse? Hm?
Mikulás apó csendben bólogat a jégfoteljében.
– Érdekes, igen érdekes...