Terka megilletődve kezd bele.
– Mit csinálunk, ha az üdítőnk felmelegszik?
A manók a vállukat vonogatják, Terka folytatja.
– Jeget teszünk bele! Ugyanígy jeget kell tenni az óceánokba, hogy lehűljenek. Ha azok lehűltek, akkor lehűtik a Földet is.
– Hogyan?! Most olvad el minden jég a Földön!
– De nem a Naprendszerben! Mi lenne, ha egy nagy űrhajóval idevontatnánk a Jupiter bolygó egy holdját, ami jégből van, és belepottyantanánk az óceánba? Hm?
Mikulás apó lassan simogatja a szakállát.
– Érdekes, nagyon érdekes...


Freepik Illustration Forrás: Freepik