Terka a fejét csóválja.
– Mindegy, akkor együtt megyünk. De kellene egy jármű.
Marci felsóhajt.
– De jó lenne, ha Gyurmari erre járna a gyurmaléghajójával! Azzal hiphop az Északi-sarkon lennénk.
– Gyurmaléghajó? Az meg milyen butaság? A gyurma nehezebb a levegőnél, és nem tud repülni.
– Biztos? Akkor az mi?
Terka csodálkozva megfordul, és beleüti az orrát egy gyurma-kötélhágcsóba. Odafentről vékonyka hang hallatszik.
– Igyekezzetek, mert nem érek rá! Karácsonyra haza szeretnék érni a szüleimhez!