Terkáék előtt, első ránézésre, egy öreg néni áll, de amikor jobban szemügyre veszik, feltűnnek a fején a csigacsápok, valamint a hátán a takaros kis csigaházikó.
Csigabilla, mert bizony ő az, nem esik túlságosan kétségbe. Kíváncsian vizsgálgatja magát, különösen a lábait. Tétova mozdulattal felemeli az egyiket, és lép egyet előre. Úgy látszik, ez tetszik neki, mert jóízűen felkacag.
– Nem is olyan szörnyű félig emberbogárnak, félig csigának lenni!
Azzal odasétál a foglyaihoz, és kiengedi őket a befőttesüvegből.
– Gyertek, van egy kis kakaóscsigám! Megkóstoljátok?