Szó mi szó, Nyunyónak nem tetszik a dolog.
– Nem akarok csiga lenni, Terka.
Liza sem rajong az ötletért.
– Én meg pláne nem! Bármikor eltaposhat valaki.
– Mint ahogy te tetted?
– Igen, de nagyon buta voltam. Már nem csinálnék olyat! Becsszó!
Terka elgondolkozik.
– Miért lenne rossz csigának lenni? Amikor felébredünk, úgyis visszaváltozunk, de az álom idejére legalább védve lennénk a csigafiúktól.
Addig-addig győzködi őket, amíg a másik kettő beadja a derekát. Terka odakiált a csiganéninek.
– Szeretnénk csigák lenni!
Csigabilla mosolyogva hajol hozzájuk.