Váratlanul egy megszeppent kislány toppan elő a rengetegből. Terka morcosan ráköszön.
– Szia, Liza!
– Szia, Terka! Tudod, hol vagyunk?
– Egy álomban.
– Jaj, az nem jó! Az nagyon nem jó!
– Miért nem? Az álmok nem rosszak.
– De az enyémek igen! Figyeld meg, hamarosan valami rossz fog következni!... Tuti!
Liza idegesen pillantgat ide-oda, miközben Nyunyó odasúg Terkának.
– Ő a csigaeltaposó Liza?
– Ő bizony.
– Akkor nem csodálom, hogy rossz álmai vannak. Sőt, azon sem lepődnék meg, ha a miénket is elrontaná!