Terkáék kíváncsian lejjebb sétálnak a patak partján. Hamarosan egy kis faluba jutnak, ahol kakaós csigák rohangásznak összevissza, és izgatottan csivitelnek.
– Mi a baj, Nyunyó?
– A Tej-patak veszélyesen megduzzadt, és nemsokára kiönt a medréből. A kakaós csigák attól félnek, hogy eláztatja a házaikat!
– Akkor miért nem csinálnak valamit?
– Mert nem tudják, mihez kezdjenek! Még sose fordult elő ilyen!
– Építsenek egy gátat!
– Gátat? Azt meg hogy kell?
– Valamit rakjanak végig a patak partján.
– Látsz valamit, Terka, ami jó lenne ehhez?