– Még hogy festeni!
A tanító néni és az egész osztály nevet
. Ki hallott már ilyet? Festeni Ceruzaerdőben?
Terka hangosan mérgelődik.
– Miért nevetitek ki? Csak azért, mert olyat szeretne, ami nektek nem jut eszetekbe? Vagy, ami még rosszabb, eszetekbe jut, de nem meritek megcsinálni. Fogadjunk, hogy a tanító néni is szeretett volna festeni régebben!
A tanító néni elpirul, zavartan hebeg-habog.
– Az már... nagyon régen volt...
– Szóval miért akkora baj, ha valaki festeni akar? Tilos?